Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tło - tutaj jesteś

Glogovia Brass

Glogovia Brass to zespół instrumentalny działający, od 2008 roku, przy Centrum Kultury w Głogówku oraz DFK Głogówek - Winiary.

Skład orkiestry tworzy dziewięciu młodych artystów, grających na instrumentach dętych blaszanych oraz perkusji,  którzy swoją muzyczną pasją ubogacają różnego rodzaju wydarzenia kulturalne (koncerty estradowe, festyny, przemarsze), a także  imprezy okolicznościowe, oprawa muzyczna Mszy świętych. Zespół zdobył wiele nagród na licznych przeglądach i konkursach mi. I miejsce w XXX Przeglądzie Orkiestr Dętych Mniejszości Niemieckiej w Lichynii. Kilkukrotnie reprezentował miasto Głogówek na wymianach zagranicznych, m.in. we Francji, Szwajcarii, Niemczech i Czechach.

Orkiestra jest wspierana dotacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach projektu
„Wsparcie działalności zespołów artystycznych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego
na Śląsku Opolskim”.

Dyrygent: Robert Trinczek

 

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz: